KRİSTALLERLE YENİ AY DİLEK DİLEME RİTÜELİ
Yeni ay başlangıçların, umudun, iyimserliğin, değişim ve dönüşümlerin en uygun zamanıdır. Özellikle yeni bir aşama, değişim ve gelecekle ilgili çalışmalar yapmak için iyi bir zamandır.
Rahmetli babaannem bana çocukken hilali gördüğüm zaman bir dilek dilememi, sonra da ya yeşile ya da çocuk yüzüne bakmamı söylerdi. Eskiler ayı özellikle de dolunayı gördüler mi “Ay gördüm Allah, Amentü billâh” der ve güzel bir dilek tutarlardı. Çok eskiden beri toplumlarda buna benzer süregelen ritüellere her zaman rastlamışızdır.
Yeniay dönemlerinde bilinçle dilediğimiz dilekler yaşamımıza olumlu gelişmeler getirir.
Tabi bunun için dikkat etmemiz gereken birkaç şey var.
Yeniayın doğum saati, dileklerimizi yeniayın doğum saatinden sonraki kırk sekiz saat içinde tutmamız dileklerimizin gerçekleşmesi yolunda kuvvetlendirici bir etken. Eğer bu zamanı kaçırmışsak yeni ay zamanı niyetiyle ilerleyen günlerde de elbette dileklerimizi dileyebiliriz. Diğer önemli nokta ise dilek listemizi en fazla 10 dilek ile sınırlamak.
Sizlere örnek bir çalışma anlatacağım. Bu çalışma da bize kristaller de eşlik edecek. Özellikle kuvarsların teyp gibi niyetleri ve düşünceleri hafızaya alma ve daha sonra bunları geri verme, yansıtma özellikleri vardır. Bu sebeple kuvarslarla çalışırken olumsuz şeyler düşünmemeye karşı zihninizi kontrol ve terbiye etmelisiniz. Eğer zihninizden olumsuz bir şey geçtiğini hissettiğiniz an olursa hemen bunun farkına varıp, “en son cümlemin farkındayım, hemen iptal edip hayatımdan çıkartıyorum” deyin. Kuvarsların yansıtma özelliği ile biz olumlu dilekler çalışması yaparak, hem yeni ayın hem de kuvarsların gücünden yararlanarak sinerji yaratacağız.
Dilek cümleleriniz kesinlikle olumsuzluk içermemeli. Örneğin güvensiz olmak istemiyorum, olumsuz bir cümledir. Bunun yerine Özgüveni yüksek bir insan olmayı diliyorum/seçiyorum. Ayrıca geleceğe ötelemekte bir yerde olumsuzluk yaratır. Örneğin … işe gireceğim. Gireceğim kelimesi istediğiniz olayı gelecek bir zamana öteler. 50 yıl sonrasını da ifade edebilir. O nedenle En kısa sürede….. işe girmeyi seçiyorum.
En önemli noktalardan biriside niyetlerimizin başına “En yüksek hayrıma ve bütünün hayrına olsun” şeklinde eklemek.
Gerekli Malzemeler:
1. Beyaz yada pembe bir mum, varsa ikiside
2. 4 adet arındırılmış kristal kuvars, salkım yada tek diş olabilir, son tercih tambur(yuvarlatılmış) olabilir. Eğer elinizde kristal kuvarsınız yoksa kişisel olarak kullandığınız kristallerden 4 adet seçebilirsiniz ama en ideali 4 adet kuvarsla çalışmaktır. Kristallerinizin arındırılmış olmasına özen göstermelisiniz.
3. 1 adet temizlenmiş ametist kuvars doğal kayaç (elinizde yoksa sorun değil ama olursa daha iyi sonuç alırsınız )
4. 1 adet temizlenmiş pembe kuvars kayaç (elinizde yoksa sorun değil ama olursa daha iyi sonuç alırsınız )
5. A4 boyutunda beyaz bir kağıt
6. Yeşil renkli kalem tercih edilir ama yoksa normal renkte bir kalemde olur

Malzemelerimiz bu kadar. Şimdi gelelim çalışma düzeneğine.

Mumu ortaya koyduktan sonra etrafına geniş bir daire şeklinde 4 kristalimizi de yerleştiriyoruz. Eğer tek uçlu diş şeklindeyse kristallerimiz, uçların birisi içeri birisi dışarı bakacak şekilde dönüşümlü olarak kristalleri diziyoruz. Eğer kuvarsların yanına başka kristallerde yerleştirmek istiyorsanız içinizden geldiği gibi dizebilirsiniz. Pembe kuvarsı ve ametisti de mumun yanına yerleştiriyoruz.
Kâğıdımızı ve kalemimizi alıp o dairenin içine mumun arkasına oturuyoruz.
Nasıl rahat ediyorsanız o pozisyonda oturabilirsiniz. Önce iyice gevşeyin, ortamın sakin ve sessiz olmasına özen gösterin. Nefesinize odaklanmak gevşemek ve zihni serbest bırakmak için iyi bir yöntemdir. Sonra neler istediklerinizi düşünün. Gerçekten sahip olmak istediklerinize odaklanın. Sizi gerçekten mutlu edecek neye ihtiyacınız var bunları düşünün. Aklınıza gelenleri ise kâğıda yazın. Bu esnada kristallerin var olan meleklerinden ve kendi meleklerinizden yardım isteyebilirsiniz. Ve yine unutmayın, ne dilediğinize çok dikkat edin, zira gerçek olabilir! :))
Sonra kâğıdı birkaç kez katlayın, 2 elinizi kalp hizasında birleştirirken kâğıdı da ellerinizin arasında tutun. Kâğıda yazdığınız dileklerin kalbinizden akan sevgiyle adeta yıkandığını düşünün. Bu esnada pembe kuvarsa bakarak onun sevgi enerjisinden destek alabilirsiniz. Yaklaşık 5 dakika kadar bu işlemi yaptıktan sonra ametist kuvarsa odaklanıp tek tek dileklerinizi düşünün, dilekleri zihninizden tekrarlayın. Tüm bu işlemler bittiğinde kristallere teşekkür edin ve kağıdı iyi saklayın ve ilk fırsatınızda onu toprağa gömün.

Son olarak eklemek istediğim birkaç şey var.
Bir plan olmadan arzularımız bizi taciz eder. Kendinizi hedefinize erişmek için gerekli şeyleri yapmaya adamazsanız, o istediğiniz büyük olasılıkla gerçekleşmeyecektir. Psikologlar buna “sihirli düşünüş” derler. Sadece dilemek hayal kurmaktan öteye geçmez. Dileklerimizi dilerken bunların gerçekleşmesi içinde gerekli adımları da atmalıyız. O nedenle bu çalışmayı yaparken size tavsiyem en fazla yazabileceğiniz 10 dilekten 1 dileğinizi buna ayırmanız ve şu dilekte bulunmanız.
“Dileklerimin gerçekleşebilmesi için yapacağım planım dahilin de şans ve fırsatların karşıma çıkması ve bu fırsatların farkında olup gerekli adımları atabilmem için cesaret ve yaratıcılık istiyorum/ diliyorum”.

Eğer elinizde kristaller yoksa onlar olmadan da elbette bu çalışmayı yapabilirsiniz hatta sadece kalpten dilemek bile yeterli olabilir ama bu anlattıklarım enerjinizi yükseltecektir ve etkisini kesinlikle arttıracaktır. Elinizde kristaller yoksa ve temin etmek isterseniz bu konuda sizlere yardımcı olabilirim. Benimle iletişime geçmeniz yeterlidir.
Sevgiyle
Ayla Aydın
http://www.kristalleringucu.com
(LÜTFEN paylaşırken kaynak gösteriniz. Her hakkı saklıdır)
Etkinliklerden haberdar olmak, en güncel bilgileri takip etmek için hem gruba hem sayfaya katılmanızı tavsiye ediyorum.
Grubu: http://www.facebook.com/groups/ainos.sifalitaslar/
Fan Sayfası:http://www.facebook.com/kristalleringucu
Web Sitesi: http://www.kristalleringucu.com
Online Satış: http://dukkanlar.gittigidiyor.com/Ainos_Dogaltas_Gumus_Taki/

Yorum Yapın

FACEBOOK

Facebook