REİKİ EĞİTİMİ

Reiki, kendini keşif, kişisel değişim ve dönüşüm, yeni deneyimler ve yüksek güçle bağlantının derin duyguları ile dolu keyifli bir yolculuktur. Reiki uzun süreçte etki eden ama kalıcı çözümler getiren etkili bir şifa sistemidir. Sadece 1 günlük bir eğitimle hayatınızı değiştirebilirsiniz!  Reiki eğitime katılmak için önceden ruhsal gelişim eğitimi yapmış olmak ya da özel yeteneklere sahip olmak gerekmez. Reiki herkes tarafından öğrenilip, uygulanabilir. Tüm canlıların sahip olduğu bir yaşam enerjisi vardır ve bu enerji doğumla birlikte getirilmiştir. Reiki’ye uyumlanma ömür boyu kendi kendine ve başkalarına şifa enerjisini aktarabilme özelliğine kavuşmak demektir. Reiki öğrenmek, yüzmek ya da bisiklete binmek gibidir. Bir kere öğrendiğinizde, artık ömür boyu Reiki kullanabilen biri olursunuz!

Reiki denince herkesin ilk aklına gelen Usui Reikidir ve yalnızca Reiki olarak tanınır, en yaygın olarak kullanılan Reiki orijinli enerji sistemi budur ve bütün enerji sistemlerinin temelini teşkil eder. Başka sistemlere geçmeden önce en temel olan usui reiki ile başlanılmasını tavsiye ediyorum. Reiki bir “Ruhsal Şifa Tekniği”dir. Reiki herhangi bir din ya da inanç şekli değildir her inanca sahip insan tarafından kolaylıkla uygulanabilir. Din, tutunulacak bir inanç, Reiki ise sadece bedenimizle ilgilidir. Batıda Tamamlayıcı Yöntemler adı altında geçen Reiki birçok hastanede uygulanmaktadır. Reiki’nin pozitif hissetmeye ve düşünmeye olduğu kadar kişisel gelişime de çok büyük faydaları vardır. Tüm dünyada şu an 2 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan, kendini tanıma ve arınma yöntemi sağlayan reiki, kişinin, bilincini, hayata bakışını değiştirerek dengede kalmasını sağlar. Ruh, beden ve zihni dengeye sokar, strese çok iyi gelir, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, korku, endişe, kızgınlık, öfke ve nefret, uykusuzluk, gibi olumsuz duyguları iyileştirir. İş, sosyal hayat, ilişkiler ve kendimiz ile ilgili yaşadığımız problemlerimizi çözmeye yardımcıdır.

Reiki Eğitimi ve uyumlanmaya (insiye, inisiyasyon) katılan kişiler Reiki Master’ı (öğretmeni) tarafından öğretinin kaynağı, tarihi ve derinliği hakkında eğitim görürler, daha sonra reiki inisiyasyonu (uyumlama, el verme) yapılarak kişilerin Reiki kanalları açılır. Kişilere, yöntemi kendilerine ve başkalarına nasıl uygulayabilecekleri öğretilerek uygulama tamamlanır. Kişi böylece kendine, diğer insanlara ve tüm varoluşa Reiki gönderebilir ve onları iyileştirebilir.

Eğitimlerin birebir yapılmasını tavsiye ediyorum. Çünkü reiki eğitimi demek sadece el verme işlemi değildir, uzaktan insiye olunsa bile birebir eğitim olamayacaktır, kişi sadece dokümanları okuyarak sistemi anlamaya çalışacaktır ki bu da zor olacaktır. Günümüzde duyduğumuz “uzaktan inisiyasyonlar, maalesef yaşanan dejenerasyonun getirisinden başka bir şey değildir. Uzaktan reiki insiyesi aldıktan sonra zaman içerisinde kendisinde hissettiği eksik bilgiler sonucu tekrar birebir eğitim alma ihtiyacı hisseden çok sayıda insan bulunmaktadır. Zaruri durumlarda eğer başka hiç bir seçenek yoksa ve reiki eğitimi almak isteniyorsa ancak o zaman uzaktan insiye ve eğitimi kabul ediyorum. Uzaktan Eğitimi birebir eğitim yapıyormuşçasına Skype kamera ile karşılıklı gerçekleştiriyorum.

İnisiyasyon işlemi 10–15 dakika kadar sürmektedir. İnisiyasyon sırasında algılar kişiden kişiye değişmekle birlikte, genellikle huzur, rahatlık ve sıcaklık duygusu hissedilmektedir. Her iki tarafında birlikte deneyimlediği gerçekten çok kutsal ve güzel bir andır. İnisiyasyondan sonra kişi artik bu enerjiyi kullanabilir duruma gelir. Uyumlama alan kişi tüm negatif blokajlarından, toksinlerinden arınır.  Mastır her an öğrencisine uzaktan ya da yakından destekte bulunur.

Reiki eğitimi üç aşamada tamamlanır ve bu aşamalar birbirini tamamlayıcı niteliktedir.

Birebir yada  2-5 kişilik grup halinde home-ofisimde eğitimi veriyorum, (en fazla 5 kişi alıyorum), genellikle arkadaşları ile birlikte gelmek isteyenler olabiliyor. 2-3 kişilik gruplar olursa uygulama kısmı daha zevkli geçiyor, enerjiyi grup kendi içinde birbirinde deneme şansı oluyor.

Reiki Eğitimlerimde, eğitim kitapçığı ve eğitim sonunda sertifika veriyorum, verdiğim kitapçıkta alınan ilgili aşama için gerekli olan tüm bilgiler mevcuttur. Sertifikada soyağacı bulunması önemlidir.

Vereceğim sertifikanın soyağacı ise şöyle:

Mrs.Takata – Paul Mitchell – Lorie Ellen Grant – Katherine Galbraith – Chaty Chow – Cyd Makanui Souza – Donna McMillan – Petek Kitamura – Ayla Aydın

Eğitimler ücretlidir, alınan ücret insiye işlemi yada aktarılan enerji için değildir, mastırın verdiği eğitim, verdiği kitapçık, sertifika, vs ve harcadığı zaman için cüzi ve sembolik bir ücret alınır. Ayrıca Enerjinin rahat akması için evrenin alış ve veriş döngüsünün tamamlanması açısından da önemlidir. Almanın ve vermenin dengesi her iki taraf içinde sağlanmalıdır. Hiç ücret alınmadığında eğitimi veren kişi verici konumda kalarak dişil enerjisi yoğunlaşırken, ücret ödemeden eğitim alanda sadece alıcı konumda olduğundan eril enerjisi daha artacağından dengeler bozulmaktadır. Ayrıca hiç kimsenin  bana karşı kendisini ömür boyu borçlu hissetmesini istemem. Reiki eğitiminde öncelikli amaç kişiye ve bütüne katkı olmaktır.

SEMİNERLER VE EĞİTİMLERİN ETKİNLİK TAKVİMİNE ULAŞMAK İÇİN LÜTFEN

TIKLAYINIZ

Birinci Asama Reiki Eğitimi

Japonya’da Sho Den diye adlandırılan, reiki eğitiminin temelidir ve dokunarak şifanın öğretildiği aşamadır. Öğrenciler kendilerine, başkalarına, hayvan ve bitkilere enerji vermeyi öğrenirler. Birinci asama eğitimi öğrenciye Reiki enerjisinin aktarılması ile başlar. Kişinin kendisine ve bir başkasına reiki uygulayabilmesi için gereken standart el pozisyonları, reiki prensipleri ve reiki tarihçesini öğretilir. Bu aşamayı tamamlayanlar hayat boyu kullanabilecekleri bir tekniğe sahip olurlar.

Eğitimde verdiğim konu başlıkları ise;

İÇERİK

1.) Reiki nedir? Prensipleri nelerdir?

2.) Reikinin Tarihçesi nasıldır?

3.) Reiki nasıl öğrenilir? Reiki kanalı haline nasıl gelinir?

4.) Reiki nedir, ne değildir, yararları nelerdir?

5.) Çakra ve aura nedir? Aura Bedenleri Yapısı.

6.) Niçin hasta oluruz, çakra blokajları ve zihinsel kalıplar

*********Mola verilir, moladan sonra insiye işlemi yapılır.**********

(çay ve yiyecek ikram edilir)

7.) Reiki uygulama yöntemleri, aura süpürme, düzeltme, vs….

8.) Topraklama, koruma kalkanı yapmanın yöntemleri.

9.) Kendine ve başkalarına reiki uygulaması,

10.) Acil durumda kısa reiki uygulaması

11.) Çakra dengeleme ve afirmasyonları.

12.) Reikinin 3 Temel Taşı

13.) Reiki ile başka neler yapılabilir. Örneklerle anlatım.

14.) Genel bilgiler

15.) En koruma sembolü ve kullanımı

(Bu sembol Reikiye ait değildir, ek bilgi olarak veriyorum isteyen herkes kullanabilir)

14.) Çakra Dengeleme, olumlamaları Meditasyonu ile kapanış

 

1.aşama eğitim ücreti: 200 tl +KDV

(eğitim süresi : 4 – 6 saat)

 

İkinci Asama Reiki Eğitimi

Reikiyi tamamen anlamak için 2. Basamak olan Oku-Den çok önemlidir. Reiki 2 Eğitimi kişinin şifa için aktardığı enerjiyi arttırır ve öğrenciler uzaktan şifa gönderme, karma, bilinçaltı temizliği, geçmişe ve gelecekeğe reiki gönderme, vb yöntemlerini öğrenirler. Ek yöntemlerin kullanıldığı ikinci aşamada, öğrenciye reiki sembolleri öğretilir ve reiki yapılması sırasında sembollerin kullanımının enerji akimini arttırdığı öğretilir. Sembolleri kullanabilmesi için gerekli teknikler gösterilir.

Eğitimde verdiğim konu başlıkları ise;

İÇERİK

1.) 1.aşama ile ilgili genel bilgi alışverişi, deneyimlerin anlatılması, sohbetli giriş bölümü

2.) 2. aşama nedir, 1.aşamadan farkı nedir?

3.) Sembolizm ve Reiki Sembolleri

4.) 2. aşama sembolleri ve genel açıklamalar

5.) 1.sembol ÇKR çizimi, özellikleri, kullanım alanları

6.) 2.sembol SHK çizimi, özellikleri, kullanım alanları

7.) 3.sembol HSZN çizimi, özellikleri, kullanım alanları

*********Mola verilir, moladan sonra insiye işlemi yapılır.**********

(çay ve yiyecek ikram edilir)

8.) Semboller ile kendine reiki uygulaması

9.) Semboller ile başkalarına reiki uygulaması

10.) Semboller ile Topraklama, koruma kalkanı yapmanın yöntemleri.

11.) Semboller ile Çakra dengeleme ve afirmasyonları.

12.) Semboller ile bilinçaltı mental temizlik yöntemi, standart ve özel

13.) Semboller ile genel afirmasyon çalışmaları, örnek afirmasyonlar

14.) Semboller ile uzaktan şifa çalışması

15.) Semboller ile geçmişe yada geleceğe şifa göndermek

16.) Çeşitli kullanım örneklerinin sohbet, soru cevap şeklinde sunumu

* Mekan temizliği çalışması, Affetme çalışmaları, Negatif Bağ kesme, sigara gibi bağımlıklardan kurtulma, kilo verme yada ideal kiloya ulaşma, vb

17.) Enerji veya “ki” topu nasıl yapılır

18.) Egzersizler

19.) Evrensel Sorumluluğumuz

Eğer 1.Aşama benden alınmışsa; 2.aşama eğitim ücreti 200 tl + Kdv

(1.aşama aldıktan en az 2 ay sonra 2. aşama eğitimi alınabilir, eğitim süresi 4 – 6 saat)
1.Aşama  benden değil de başka yerden alınmışsa, iki aşamanın eğitimini ve kitapçığını  birlikte  veriyorum çünkü eğitimler masterdan mastera değişmektedir. 2.aşama, 1.aşamaın devamı ve tamamlayıcı niteliktedir. 1.aşamayı anlatmadığımda 2.aşama bilgileri yeterince anlaşılamamaktadır. Bu eğitim daha uzun sürmektedir.
2.aşama + 1.aşama eğitimi  250 tl  + Kdv(süre : tam gün 6-8 saat)

Üçüncü asama Reiki Eğitimi

Son basamak olan Shinpi-Den ise gizem, sır öğretisidir. Reiki Master olmak ve sistemi öğretmeye başlamak için bir adımdır. Usta sembolü öğretilir. Bu sembol ikinci asama reiki eğitiminde öğretilen diğer 3 sembolün tamamlayıcısı niteliğindedir. Bu aşamada geleneksel Usui Usta sembolünden başka Tibet usta sembolü ve Raku sembolü de öğretilir. Reiki üçüncü asama eğitimini alan ve usta olan bir kişi başkasına eğitim verebilir, onu Reiki’ye uyumlayabilir.

Bu eğitime katılmak isteyenlerden aşağıda ki soruları talepleriyle birlikte iletmeleri gerekmektedir.

1.) 2.aşamayı alalı ne kadar zaman oldu?
2.) Önceki eğitimleri kimden aldınız?
3.) 3.aşamayı almak istemenizin nedeni nedir?

3.seviye uyumlamasını tek aşamada yapıyorum, yani A ve B diye ayırmıyorum. 2.Aşama üstünden en az 6 ay geçmiş olması şartını aramaktayım.

Eğitimde verdiğim konu başlıkları ise;

İÇERİK

1.)  2.Aşama ile ilgili genel bilgi alışverişi, deneyimlerin anlatılması, sohbetli giriş bölümü.

2.)  3.Aşama üstatlığa giden yol, genel bilgiler.

3.)  Reiki Mastır sembolleri

4.)  4.sembol Dai Ko Myo çizimi, özellikleri kullanım alanları

5.)  Raku sembolü çizimi, özellikleri, kullanım alanı

6.)  Geleneksel Reiki Meditasyonu ve diğer teknikler

*********Mola verilir, moladan sonra insiye işlemi yapılır**********

(çay ve yiyecek ikram edilir)

7.)   3. Aşama İnisiasyonu yapılır

8.)   Hui Yin Pozisyonu nedir? Alıştırmalar

9.)   İnisiasyon nasıl yapılır, yöntemi teorik bilgi ve uygulamalı çalışma

10.)  Gözle Görülmeyen Enerji Sisteminde Blokajları Bulmak İçin Yöntemler

11.)  Uzun Terapide el pozisyonlarının etkileri, detaylı bakış

12.)  Hastalıklara göre Reiki uygulama yöntemleri

13.)  İkincil Çakralar

14.)  Psişik / Ruhsal Ameliyat Tekniği

15.)  Yırtık auralar ve yırtık dikilmesi

16.)  Çakra Tablosu

17.)  Meditasyon ile kapanış

 

Eğer 1. ve 2. aşamayı benden alınmış ise;  3. aşama eğitim ücreti 450 tl + Kdv (eğitim süresi 5-6 saat)

Eğer 3. aşama ilk defa bende alınacaksa, 1. ve 2. aşama bilgi ve kitapçıklarınıda tekrar verdiğim için eğitim daha uzun sürüyor, çünkü en başından tekrar anlatıyorum, temel bilgiler masterdan mastera değişiklik göstermektedir.  3. aşama eğitimini, temel olan 1. ve 2. aşamaya bağlı olarak anlatıyorum, dolayısıyla bu bilgileri vermediğimde doğrudan 3.aşamayı anlattığımda bilgilerde kopukluk oluyor, bazı şeyler anlaşılamıyor.
Sonrasında  kişi dilediği kadar eğitimlerime misafir olarak katılabilir ki bunu da tavsiye ediyorum.
Bu şekilde eğitim ücretim: 600 tl +Kdv (eğitim süresi 6-8 saat)

Eğitime katılma talebi yada sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.
Ayla Aydın (ainossgk@gmail.com)

Eğitim Yeri: Barbaros mah. Üsküdar/istanbul home-ofis

başvuru esnasında detaylı adres tarifi verilecektir

Sevgi ve Işıkla

Ayla Aydın

 

Yorum Yapın

FACEBOOK

Facebook