SEÇMELER

Arşivim

Özellikle enerji ile yükleme yapılmış kristaller yada şifalı taşlar ilk takıldığında yüksek bir tesir gösterir ve enerjisi yoğun hissedilir çünkü kişinin o enerjiye ilk etapta ihtiyacı çok fazladır bu özellikle daha önce hiç kristal kullanmamışsa ve farklı enerji sistemleri ile de  çalışmamışsa enerji düzeyi kristallere göre genellikle düşük olacağından bu ihtiyacı çok  daha fazla olacaktır.  Zamanla taşlar ve taşı kullanan kişi birbiri ile rezonansa girerek enerji titreşimleri eşitlenir ve enerji belli bir dengeye gelir ve kişi artık ihtiyacı azaldığı için ilk günkü kadar yoğun bir etki hissetmez. Bir nevi alınan enerji alışkanlıkta yapar. Bu noktadan itibaren kristal kullananların ilk akıllarına gelen ve ifade ettikleri “acaba benim kristalimin enerjisi tükendi mi yada artık eskisi gibi tesir etmiyor mu?” sorusudur. Çok sorulan sorulardan birisi olması nedeniyle bu konuya da açıklık getirmek istedim. Böyle bir soru aldığımda genellikle benim cevabım da şöyle oluyor. “Kristalin enerjisi düşmez ama sizin enerjinizi yükselttiğinden siz artık arada fark olmadığı için eskisi gibi akan enerjiyi hissetmiyorsunuz, bu iyi haber bence sevinin” derim. Aslında enerji akmaya devam ediyordur ama ihtiyacı olduğu kadardır bu ve zamanla kristaller kullanan kişinin bir parçası gibi olduğundan aksada bu eskisi gibi hissedilmeyebilir.  Bu nedenle eğer enerjiyi hissetmek istiyorsak ve bundan hoşlanıyorsak ayrıca farklı titreşimlere sahip kristalleride deneyimlemek istiyorsak ki bunu da şiddetle tavsiye ederim, dönüşümlü bir kaç kristal kullanmakta fayda var diye düşünüyorum. Tabi bunun da belli yöntemleri vardır. Lütfen aynı anda ve bir çok kristali yanyana sıralayarak kullanmayınız. Her bir kristalin farklı olan titreşimleri karmakarışık olacağından size yarardan çok zarar verebilir. Birbiri ile uyumlu kristaller yanyana taşınabilir ama buda en fazla 2 farklı kristal olabilir. Yada bir grup kristal kullanım yerlerine uygun olarak vücut üstünde yanyana gelmeyecek şekilde dağıtılabilir. İlk başta bir süre için  ilk  seçilen kristaller kullanıldıktan sonra zaman içerisinde farklı kristallere geçilebilir ve dönüşümlü kullanılabilir. Mesela benim kolye ucu olarak kullandığım doğal  5 ana kristalim var. Aragonit, ametist, lepidolit, kristal kuvars, pembe kuvars. Duruma  göre dönüşümlü kullanırım. İç sesimi dinlerim ve ilk içimden geçen kristali kullanırım.

Burada bahsettiklerim arındırılmış, enerji yüklenmiş ve kullanım esnasında düzenli olarak  temziliği yapılan kristaller için geçerlidir. Arındırılmadan kullanılan kristaller yarardan çok zarar getirebilir.

Yazarı:Ainos Doğaltaş Gümüş, kristallerin gücü, jitans, Ayla Aydın

Paylaşırken Kaynak göstermenizi  rica ediyorum.

3 Yorum - “Kristallerin yada şifalı taşların zamanla etkisi azalır mı? Taşların enerjisi biter mi?”


  • Jitans:

    Sayfama Hoşgeldiniz Ferda Hanım, yorumunuzu yeni gördüm, sayfanızı zaten incelemiştim, hatta tanıştık :))) ilk fırsatımda daha da detaylı inceleyeceğim.

  • Ayla hanım merhabalar…En nihayet Kristallerin gücünden tam anlamıyla anlayan bir insan buldum sonunda…Senelerdir şu “Kristal Kuvars”ları yaymaya çalışıyorum ve her fırsatta anlatmaya çalışıyorum ama anlıyan o kadar az insan varki…Halbuki Kristal Taşların gücünü bir bilseler,bir daha üzerlerinden hiç çıkarmıyacaklardır.Ben de Doğal Taşlarla yakından ilgiliyim ve hepsini seviyorum.Hepsinin de ayrı bir enerjisi ve faydası olduğunu da biliyorum ve herf ırsatta bunu sayfamda da dile getiriyorum…Ama tabii favori taşımı sorarsanız;hiç düşünmeden KUVARSLAR derim…Çünkü ben onlarla şifa buldum…Sitenizi çok beğendim,bir arkadaşım tavsiye etti bana,iyiki de etmiş.Ben de sizi beğenilerime ekliyeceğim.Siz de sayfamı ziyaret ederseniz sevinirim,ama sonuna kadar okuyun tabii…(Kuvarslarla ilgili bir çokbilgi  verdim sayfamda)…Ben Doğal Taşların dışında da her türlü bilgiyi veriyorum sevenlerime,sıkmamak için…(Onun için sonuna kadar okuyun demiştim.)Size başarılar ve bol satışlar diliyorum…Ayrıca Kuvarslar hakkında çok güzel  bilgi ler verdiğiniz için de teşekkürler…Bir gün herkes anlıyacak ne kadar faydalı olduğunu…Sağlıcakla kalın.

  • Aysun:

    Çok teşekkür ederim Ayla hanım…Yeterince açık ve aydınlatıcı bir yazı olmuş..Süs olarak alınan,dizi dizi neredeyse tüm kristallerin sıralandığı,kolye ve bilekliklerin faydadan çok zararı olduğunu anladık yazınızla birlikte…Benzer yazılar bekliyoruz sizden…Teşekkür ederim

Yorum Yapın

FACEBOOK

Facebook