renk: beyaz, gri, sarı, kaverengi, altın, yeşil, mavi
bulunduğu yerler: İspanya, Bolivia, Meksika, maroken, Nambia, İngiltere
sertlik 3.5 4, yapı tip: Orthorhombic
Derin meditasyon için çok uygun bir kristaldir. İnsanı kendisiyle barışık olmasını sağlar. Gerilim altındayken enerjisi ile bize yardım eder yönlendirir. Sabır verir ve insanın kendi iç disiplinini harekete geçirir
Ruhani ve fiziksel büyümemize yardımcı olur. Duygusal dengeyi sağlar ve duygusal öfkeyi dindirir. Geçmişteki sınırlama ve deneyimlerimiz açığa çıkarır, harekete geçirir ve çözümler.
Kristalle şifa için uyumlanıldığında , kristal sizin için çalışır. Genel şifa verir.
Özellikle kemik, kas sinir hastalıklarında, spazm larda büyük etkisi vardır. Kırılan kemiğin iyileşme sürecini hızlandır.
Saç kaybında tedavi edicidir. Ateşi düşürür, iltihabı azaltır, sinirsellik ve gerilimleri azaltır.Aşırı yorgunluk hissedenlere canlılık verir.
Etkilediği çakralar
6. çarka(3.göz): Duygusal ağrıları yok etmek,korku,dengesizlik, konularında yardımcı
4.çakra(kalp):Bilgeliğe açılan kapının anahtarı gibidir
1. çarka(kök):Dinçleşmek,fiziksel yorgunlukları çözmek
Astrolojide yeti ve gücü sembolize eder. Oğlak burcuna uyumlu denmişse de bu özellikli taşın herkes tarafından kullanılması en doğrusudur.

Yazarı:Ainos Doğaltaş Gümüş,kristallerin gücü,jitans

Paylaşırken Kaynak göstermenizi  rica ediyorum.

Aragonit kristallerinden online satın almak için

TIKLAYIN


2 Yorum - “Aragonit Kristali Şifalı Taş Etkisi, Etkilediği Çakraları, Uyumlu Burçları, Aragonit Fotoğrafları”


  • Jitans:

    Değerli yorumunuz için çok teşekkürler, yazdıklarınıza birebir katılıyorum. Aragonit kitabının da yayınlanması ve reklamının çok fazla yapılması nedeniyle şu anda en popüler taşlar arasında, bana göre tüm taşların atası kristal kuvarstır ve yeryüzünün çocukları da deniyor. Tabi dikkatli kullanılması gereken taşlardan da birisidir. Evrensel sorumluluk adına özellikle kuvarsları olumsuz düşüncelere karşı kapatarak programlayıp sahibine öyle ulaştırıyorum. Ametist ise pozitif sıcacık enerjisi ile değişime hazır insanlara sonsuz sevgi dolu enerjisi ile farkındalığın artış yolculuğunda çok güzel eşlik ediyor. Tüm taşları başta kendi üzerimde denemişimdir. Aragonitte kullandım, aragonitte ilk dikkatimi çekenler, bağışıklık sistemimin kuvvetlenmesi ve kendimi daha enerjik  hissetmemdi. Kristal kuvars ise olumlama çalışmalarımda çok güzel sonuç aldığım ametist ise zaten bu aşamalara gelmeme sebep olan farkındalığımı arttıran ilk kullandığım kristaldir.
    Taşlarla reikiyi birlikte yorumlarken asla alternatif olarak sunmayıp kesinlikle tamamlayıcısı olduğunu yllardır savunurum. İnsanlar bu tarz şifalara alternatif tıp derken hep karşı çıkıp düzeltmişimdir. Tıp fizik bedende çalışır, şifalı taşlar ve reiki ise insan enerjisi üzerine çalışır ve birbirlerinden çok farklı konulardır ancak birbirlerini tamamlarlar. Hastalıkların büyük bir çoğunluğunun asıl sebebi zihinsel sebepler olduğu için, zihinsel sebebi yok etmeden yapılan tıpsal tedaviler evet sonuç veriyor ama sanki bir şeyler de eksik kalıyor. Hastalık o an iyileşiyor ama daha sonra tekrarlayabiliyor. Zihinsel sebeplerde ise çakralar üzerinde yaratılan blokajların da etkisi bir hayli fazla işte bu noktada bu tarz şifasal çalışmalar gerçekten çok işe yaramaktadır ve tıbbı tamamlamaktadır. Yaptığım kristal terapi veya reiki seansları bugün Türkiye’de olmasa da yurt dışında artık hastahanelerin doğal uygulamaları arasındadır ve yapılan istatistik sonuçlara göre bu tarz birlikte yürütülen tedavilerde iyileşme oranı sadece tıpsal olarak tedavi gören hastalardan çok daha yüksek çıkmıştır. Hatırlattığınız için teşekkürler, bu site daha bebek yani 1 aylık bir geçmişi var henüz hazırlık aşamasında ve daha çok eksiği var, bu uyarıyı da sayfanın bir bölümüne yazmam konusunda bana hatırlatıcı oldunuz, Teşekkürler ve sevgiler

  • melek sushula:

    şifa taşları üzerinde uzun bir donem calısıyorum.Ozellikle aragonit tası ıcın yorum yapmak ıstiyorum seffaf kuvarslar ozellikle renksiz eriller aragonit tasının her yaptıgını rahatlıkla yapıyor .Yeterki etkileşim saglansın dogru uymlama ve farkındalıgın arttırılması sıfacılıkta en onemli unsur.kesin sonuc icin en rısksız taslar beyaz seffaf kuvarslar ve amatıslerdir.ayrıca yurdumuz taslarının titresimleri bize daha canayakın .aragonitte cok guzel ve yogun bir tas ama edinemeyenler bulamayanlar icin onun yerine ikame edebilecekleri bir cok tas mevcut.Ayrıca.sıfa taslarını destekleyici ve veya tamamlayıcı tedavi olarak ele alırsanız  faydalı ve dogru olur.

Yorum Yapın

FACEBOOK

Facebook